Třezalkové kapky pro pozitivní náladu a zdravý spánek v akci ZDE
Logo
Potřebujete poradit?
(Po - Pá 7.00 - 15.30)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 477 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
Novinky
09.07.2021
Italské ochucené extra panenské olivové oleje
Zažijte pravou Itálii u Vás v kuchyni díky italským ochuceným extra panenským olivovým olejům a dochucovadlům! Extra panenský olivový olej je výb... číst celé
04.12.2020
Vítěz nejlepších nealkoholických nápojů World Natural Beverage Awards.
Už nyní ho můžete nakoupit zde. Nealkoholický přírodní elixír z kořene zázvoru, bezových květů, petrklíče a rozinek má blahodárné účinky a příjemně vý... číst celé
Zobrazit všechny novinky
ZDRAVÉ NOVINKY DO EMAILU

Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech a novinkách od našich zpravodajů. Od receptů až po akční ceny. Rozesíláme max 2x za měsíc.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Nepostradatelný pomocník každého domácího lékaře
03.08.2019

Nepostradatelný pomocník každého domácího lékaře

Croton Lechleri - dračí krev.

Co je to Croton lechleri podle dnešních botaniků?

Croton lechleri je strom, který můžete potkat v povodí řeky Amazonky v Andách, nejčastěji se vyskytuje ve výškách mezi 300 až 2000 m.n.m. Poznáte ho podle hladké šedočervené kůry s bílými skvrnami, ze které po naříznutí vytéká pryskyřice tmavočervené barvy. Plody tohoto stromu jsou kulovitého tvaru, načervenalé barvy a po puknutí semena údajně připomínají svým tvarem tělo draka.

 

Co je to Croton lechleri podle starých peruánských legend?

Byla nebyla, kdysi dávno v jedné skryté části Amazonie jedna malá vesnička domorodců. Žilo se jim dobře, nic jim nechybělo, úroda rostla a netrpěli hladem. V čele vesnice stál stařešina, nejmoudřejší ze všech, který měl překrásnou dceru Sány. Každý, kdo ji viděl hned zjihl a obdivoval její krásu. Ale Sány lidské emoce nezajímaly, nikdy se neradovala ani neplakala. Nikoho nemilovala ani nenáviděla. Celý kraj ji znal jako „tu co nikdy nepláče“.

Když přišla do vesnice zima, pršelo tak, jako ještě nikdy a všechny řeky i říčky se rozvodnily, voda odnesla domorodcům obydlí, úrodu a zatopila chlévy. Lidé naříkali a plakali, jediná Sány si z potopy nic nedělala.

Lidé se na Sány hněvali a říkali, že ona je příčinou jejich neštěstí, protože svou nevděčností přivolala hněv bohů. Stará moudrá vesničanka rucu huarmy předpověděla, že pouze nářek Sány může vesnici zachránit.

Jednoho sychravého rána, když se Sány vracela z lesa domů, zjevila se jí na lesní cestě stařenka a prosila ji: Prosím, pomoz mi nasbírat trochu suchých větví na oheň, můj synovec je nemocný a třese se zimou. Ale Sány se na ni ani nepodívala. Vzápětí spatřila na cestě další ženu, tentokrát mladičkou, s dítětem v náručí. Prosila ji: Prosím, pomoc mi najít byliny, které by mi pomohly uzdravit mého syna. Přestože Sány věděla, kde byliny hledat, nevěnovala dívce žádnou pozornost. Sotva však udělala pár kroků, zaslechla za sebou zlostný hlas: Ať tato žena, která nemá slitování se stařenkou, ani s mladou trpící matkou, ať tato žena, která způsobila druhým tolik bolesti, kvůli své neschopnosti uronit slzu, ať odedneška žije jen pro druhé a její nářek ať léčí.

Sány zůstala stát, paralyzovaná. Viděla, jak se její chodidla propadají do země a její nohy pokrývá tvrdá kůra. Vlasy se jí zvedly a natahovali se do dálky, jako tenké větve. Sány se proměnila v Dračí strom.

Od té doby roste v pralese tento druh stromu, který je třeba poranit (proříznout mu kůru), aby jeho slzy mohly léčit lidská zranění, popáleniny a nemoci. Takto lapená duše Sány pomáhá zahánět svým pláčem bolesti druhých.

 

K čemu se dračí krev používá?

Má antivirové a antibakteriální účinky, díky látce zvané taspin, který mimo jiné chrání žaludeční sliznici.  

Bojuje proti plísním a pomáhá ulevovat ve stresových situacích.

Posiluje imunitu a napomáhá při regeneraci organismu.

Doporučuje se při onemocnění dýchacích cest, oparů a zánětů jater (A, B).

Dokáže pomoci při těžkých průjmech a rovněž se používá jako pomoc při onemocnění AIDS.

 

Peruánci používají dračí krev jak vnitřně, tak při vnější léčbě.

Vnitřní

-nádory, leukémie

-žaludeční vředy, virové záněty jater

-cukrovka

-chřipka

-průjem

-TBC

-Herpes

-zánět mandlí

-anémie

-pásový opak

-nadýmání

 

Vnější

-krvácení

-obrana před infekcí v ráně

-regenerace tkáně

-hemeroidy

-popáleniny

-plísně kůže

-opary

-bodnutí hmyzem

-paradentóza, onemocnění dásní

 

Dávkování vnitřně

20 kapek dračí krve nakapejte do sklenice vody/čaje/šťávy a vypijte. Ideálně užívejte nalačno. Dávku si můžete rozložit do 10 kapek 2x denně nebo 5 kapek 4x denně.

 

Při vnějším použití ránu dezinfikujte a až poté aplikujte pár kapek přímo na postižené místo. Při vyplachování úst a kloktání užívejte 30 kapek 3-5x denně.

Při onemocnění mandlí aplikujte vatovou tyčinkou přímo na mandle.

Při výskytu bradavic přelepíme místo nasáklou náplastí, čekáme, dokud se tekutina nevstřebá. Tento postup opakujeme 1-3 dny. (Bradavice by se měla vyloupnout sama)

Doporučená doba, po kterou můžete bezpečně dračí krev používat k vnější léčbě je 3 týdny.

 

Nedoporučuje se těhotným ženám.

 

VŽDY kapky objednávejte u českých dodavatelů, kteří nedodávají zboží s obsahem látky SP-303.

 

Svůj kousek Peru si můžete objednat ZDE.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
ZDRAVÉ NOVINKY DO EMAILU
Buďte první, kdo se dozví o zajímavostech a novinkách od našich zpravodajů. Od receptů až po akční ceny. Rozesíláme max 2x za měsíc.

         akoupim.cz adg        akoupim.cz dr.popov      akoupim.cz Orling      akoupim.cz perpetuum      akoupim.cz gelacan       akoupim.cz geladrink        akoupim.cz

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz